Kayak Yapmak İsteyenler Yıldıztepe'ye Akın Etti
 

Altuğ Ankara Oto Kiralama

 

 

 

Altuğ Ankara Oto Kiralama

 

Ilgaz'daki işletmeler yeni yıla mutlu girdi

Otel müdürü Çillem: "Yılbaşı tatili nedeniyle kayakseverler Ilgaz'a akın etti"

Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Ilgaz Dağı'ndaki işletmeciler, yoğun ilgi dolayısıyla yeni yıla mutlu girdi.

Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Başkanı İmdat Yarım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni yıla yüzde 100 doluluk oranıyla girdikleri için mutlu olduklarını ifade etti.

Yılbaşı tatilinin idari izinle uzatıldığını anımsatan Yarım, "İnsanlar tatil az diye ne yazık ki bir günlük rezervasyonlar yapmıştı. Tatilin uzatılacağı daha önceden açıklanmış olsaydı daha verimli bir tatil geçerdi diye düşünüyorum. Buna rağmen oldukça güzel geçen bir yılbaşı tatilini geride bıraktık" diye konuştu.

Geçtiğimiz sene kuraklık nedeniyle sıkıntı yaşandığını dile getiren Yarım, "Kar yağışı olmadı. Bu durum hem kayak severleri hem de işletmecileri olumsuz etkiledi. Bu yıl sezon oldukça güzel başladı. Ilgaz Dağı'nda kar kalınlığı yaklaşık 70 santimetreyi buluyor. Kayak severler de bu durumdan çok memnun. Yılbaşında da kayak severler oldukça güzel bir tatil geçirdi" ifadesini kullandı.

Yıldıztepe Kayak Merkezi'nde bulunan bir otelin müdürü Zeynel Çillem ise bölgede karın tatilciler için oldukça güzel bir ortam sağladığını söyledi.

Yılbaşı tatili nedeniyle Ilgaz'a kayak severlerin akın ettiğini dile getiren Çillem, "Tatilin 4 güne uzatılması oldukça iyi oldu. Uzayacağı daha önce belirtilmiş olsaydı daha da iyi bir sezon olabilirdi. Özellikle tatilini hafta sonuyla birleştiren ziyaretçilerimiz bölgeyi şenlendirdi" dedi.

Çillem, doğal güzellikleri ile bölgenin gözde tatil merkezi olan Ilgaz'ın sezon boyunca kayak severlere güzel anlar yaşatacağını belirtti.

Kaynak : AA